Kosmoprof

DermiumLab - NOWOŚĆ

Kwas Glikolowy:

Jest jednym z najczęściej stosowanych alfahydroksykwasów (AHA)

Ten AHA powoduje destrukcję warstwy rogowej naskórka i warstwy papilarnej, co przyczynia się do zmian w skórze, która reaguje odnową i regeneracją tkanki. Istotą tego procesu jest wywoływanie w tkance rakcji zapalnych, które prowadzą do zdeponowania nowego kolagenu w warstwie papilarnej.

Ma bardzo małą molekułę i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, czemu ma dużą zdolność penetracji trans-epidermalnej [przeznaskórkowej]. Pobudza również wstępną keratolizę, która poprawia wnikanie innych kwasów. Efekt keratolityczny stymuluje złuszczanie zewnętrzych warstw stratum corneum.

Wskazania: Foto-starzenie, dyskeratoza, hiperkeratoza, trądzik, łojotok i melanoza. Dla wszystkich rodzajów skóry.

 

Kwas Mlekowy:

Jest alfahydroksykwasem (AHA)

Znajduje się naturalnie w skórze, jako część procesu metabolicznego. Pomaga utrzymac pH kwaśnego płaszcza skóry w zakresie od 5,5 do 6,0.

Przyciągając molekuły wody do warstwy rogowej, działa jak naturalny nawilżacz skóry. Stymuluje także syntezę ceramidów, dzięki czemu moduluje funkcjonowanie skóry jako bariery.

Przyczynia się do jednorodnego rozpraszania melaniny. Hamując działania tyrozynazy i blokując melanogenezę, działa przeciw-utleniająco.

Przerywając mosty proteinowe między korneocytami, powoduje redukcję grubości nadmiernie zrogowaciałej warstwy rogowej.

Wskazania: Foto-starzenie, dyskeratoza, hiperkeratoza, trądzik, łojotok i melanoza. Dla wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej, suchej i/lub pozbawionej życia.

 

Kwas Migdałowy:

Posiada AHA derywowany z hydrolizy gorzkich migdałów. Ma dużą molekułę, co wydłuża przenikanie przez warstwę rogową. Nie powoduje swędzenia ani podrażnienia.

Ma dużą zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów w warstwie papilarnej. Dodatkowo działa deppigmentująco i można go stosować nawet na ciemniejszej skórze. Przeciwbakteryjny.

Wskazania: Foto-starzenie, dyskeratoza, hiperkeratoza, trądzik, łojotok i melanoza.

 

Kwas Salicylowy:

Jest betahydroksykwasem (BHA).

Ma znaczące  działanie komedolityczne, keratolityczne (przyśpiesza eliminowanie korneocytów), ściągające i przeciwbakteryjne (eliminuje Propinebacterium acne). Aplikowany w wysokim stężeniu przynosi efekt "oszronienia" lub białą epidermolizę na zaskórnikach i czyrakach, co sprawia, że kwas przenika z nabłonka do gruczołów łojowych.

Łatwo wnika w kanaliki włosow-łojowe, kontrolując uwalnianie tłuszczu. Stosowany na trądzik, tłustą skórę i łojotok. Można bezpiecznie usuwać zaskórniki, ponieważ kwas ten zapobiega rozmnażaniu się bakterii poprzez dotyk.

Wskazania: Posiada właściwości przeciwzapalne. Hamuje syntezę prostaglandyny. Jest wysoce skuteczny przeciw trądzikowi, tłustej skórze i łojotokowi. Dla tłustej, podatnej na trądzik i/lub łojowatej skóry.

 

Mieszanki Kwasów:

Peeling Depigmentujący - Mieszanka kwasu mlekowwego i kwasu migdałowego. Hamuje syntezę melaniny (tworzenie się plam) i działa na zdeponowaną już melaninę (powstałe już plamy), co pomaga w usuwanie pigmentów hiperchromowych.

Wskazania: Posiada silne działanie depigmentujące poprze hamowanie melaniny i usuwanie górnych warstw naskórka

Melasma lub oporne plamy wymagają zastosowania innej mieszanki, która oprócz kwasu mlekowego i migdałowego, zawiera także kwas glikolowy. Działanie tego kwasu polega na usuwaniu górnych warstw naskórka, składających się z zapigmentowanych już komórek. Proces ten powoduje rozjaśnienie i odnowę skóry.

Skóra podatna na trądzik - Mieszanka ta, to połączenie kwasu salicylowego i kwasu migdałowego, które ma właściwości normalizowania ilości tłuszczu w mieszkach łojowych i neutralizowania Propinebacterium acnes, odpowiedzialnych za infekcję trądzikową. Stosowanie na skórach podatnych na trądzik.

Wskazania: Do zajmowania się trądzikiem aktywnym lub ustępującym. Do traktowania wykwitów, zaskórników, zabrudzonych porów skóry, itd. Redukuje powierzchniowe blizny trądzikowe. Zapobiega ponownemu występowaniu trądziku.

Peeling Anty-Starzeniowy - Specjalna mieszanka do zabiegów anty-starzeniowych. Przywraca świetlistość i elastyczność skóry oraz eliminuje cienkie zmarszczki.

Mieszanka składa się z:

Kwasu Salicylowego, który przyśpieszając elimiowanie korneocytów daje efekt przeciwstarzeniowy. Jednocześnie działa jak ekran słoneczny (zawiera pochodne, które pochłaniają UVB) i ma anty-naskórkowy czynnik wzrostu.

Kwasu Glikolowego dodającego efekt złuszczający.Niszczy komórki naskórkowe i eliminuje martwe. Stymuluje wymianę komórek.

Kwas Migdałowy, który ma dużą zdolność zwiększenia syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów w warstwie papilarnej.

Wskazania: Do przywrócenia świetlistości i elastyczności skóry oraz eliminowania cienkich zmarszczek..

 

Krem nawilżający SOS

Skóra wystawiona na peelingi chemiczne pozbawiona została ochrony i przeszła zmiany, które ułatwiają zaatakowanie jej przez bardzo powszechne czynniki zewnętrzne (zimno, ciepło) i/lub pospolite czynniki chemiczne (kosmetyki, mydła, zanieczyszczenie...), które mogą wywoływać procesy zapalne, świąd i zaczerwienienie.

DermiumLab stworzyło emulsję do zapobiegania tego rodzaju niekorzystnym procesom. Krem Nawilżający wskazany jest dla skóry, która doznała uszkodzenia warstwy rogowej w wyniku działania kwasów (salicylowego, migdałowego, glikolowego i mlekowego).

Wskazania: Po peelingach wykonanych prze lekarzy.

Przeciwwskazania: Nie zanotowano

Składniki aktywne:

Fluoropolimer najnowszej generacji: działa jak druga skóra. Umożliwia wewnętrzną regenerację skóry.

ProRenew Complex CLR: skutecznie stymuluje regenerację skóry i wspomaga naprawę jej struktury. Wielokrotne badania in vitro i in vivo potwierdzają skuteczność tego składnika aktywnego.

NMF: mocznik, cukry, mleczany, alantoina i kwas hialuronowy w kompleksie podobnym do naturalnego czynnika nawilżającego skóry.

Witamina C: odgrywa ważną rolę w procesie syntezy kolagenu, poprawiając elastyczność skóry i stymulując regenerację komórek.

Peptyd CA-6: blokuje specyficzny biochemiczny łańcuch receptorów komórkowcyh.

Bisabolol: duża moc odczulająca i uspokajajaca. Wysoce skuteczny w zapobieganiu podrażnieniom i zaczerwienieniu oraz zwalczaniu ich.

 

 

ZESTAW DO REGENERACJI SKÓRY PO PEELINGU

 

CLEANSING GEL POST PEELING - Żel oczyszczający po peelingu

Niezwykle skuteczne, naturalne mydło zmywające, które nie powodu je żadnych podrażnień. Tuba 50g.

 

SOS MOISTURISING CREAM POST PEELING - Krem nawilżający po peelingu

Zawiera dużo skwalenu, NMF i fluorowanego polimeru, który działa jak druga skóra. Całkowicie chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, ale pozwala jej oddychać. Izolacja ta umożliwia szybkie zregenerowanie skóry. Tuba 20 g.

 

SOS REGENERATING CREAM POST PEELING - Krem regenerujący po peelingu

Odżywczy, z dużą zawartością witaminy C i Pro Renew Complex CLR® - innowacyjnego kompleksu probiotyków, który stymuluje syntezę kluczowych komponentów odnowy komórkowej skóry. Tuba 20 g.

 

SUN CREAM SPF50+ POST PEELING - Krem przeciwsłoneczny SPF50+ po peelingu

Krem z ekranem przeciwsłonecznym SPF50+, zawierający filtry przeciwsłoneczne najnowszej generacji, które dają wysoki faktor ochronny przy mniejszej o ponad połowę koncentracji filtrów. Możliwość reakcji skórnej została mocno zredukowana. Tuba 20 g.