Kosmoprof

Allergenium

Szwajcarska nowość  dla skór nad-reaktywnych !

Farmaceutyczna jakość!

Na przełomie listopada i grudnia zadebiutowała nowa linia ALLERGENIUM dla skór nadwrażliwych. Nowość sformułowaną z najczystszych sładników wprowadza szwajcarska marka Selvert Thermal – pomóc skórom nietolerancyjnym, nad-reaktywnym odzyskać równowagę i naturalną harmonię.

Linia ma jakość farmaceutyczną. Zastosowane w niej receptury są zgodne ze standardami farmakopei amerykańskiej (USP) i europejskiej, która jest wydawana przez Europejską Dyrekcję Jakości Leków (European Directorate for the Quality of Medicines – EDQM. Standary te wymagają maksymalnej czystości wszystkich komponentów linii, co nie jest powszechne w recepturach kosmetycznych.

Produkty mają sterylne hylo-alergiczne opakowanie, które zachowuje ich czystość w stanie nietkniętym. Zapobiega ono kontaktowi z powietrzem przez cały okres ich stosowania. Hermetyczny system* z dozownikiem zawiera błonę, która uwalnia potrzebną ilość produktu po lekkim naciśnięciu górnej powierzchni. Cała linia Allergenium została sformułowana bez: konserwantów lub parabenów, środków barwiących, perfum, syntetycznych przeciw – utleniaczy, siarczanów.

 

Produkty Detaliczne

Seria sterylnych produktów, sformułowanych specjalnie do zmywania, nawilżania i regenerowania najbardziej nietolerancyjnych i wrażliwych rodzajów skóry. Jej składniki aktywne (re-destylowana woda, skwalan derywowany z oliwy z oliwek, witaminy E i A) zapewniają optymalną obronę. Chronią skórę przed agresjami zewnętrznymi oraz przed stresem wewnętrznym, przez co zapobiegają zaczerwienieniu i podrażnieniom.

ŁAGODNY ZMYWACZ W ŻELU (GEL DOUX NATTOYANT) - Eliminuje zanieczyszczenia z powierzchni bardzo wrażliwej skóry. Dzięki bardzo czystym składnikom, nie uszkadza jej. Konserwuje film hydro-lipidowy, nawilża i utrzymuje neutralne pH skóry.

Zawiera: dermo-kompatybilny surfaktant, skwalen, naturalną witaminę E.

Stosowanie: rano i wieczorem. Nakładać delikatnymi ruchami okrężnymi na zwilżoną skórę. Zmyć dużą ilością ciepłej wody i wysuszyć.

KREM NAWILŻAJĄCY (CREME HYDRATANTE) - Krem dla bardzo wrażliwej skóry, idealny dla atopowej i nietolerancyjnej. Pomaga odbudować film hydrolipidowy. Uproszczona receptura o odświeżającej konsystencji.

Zawiera: skwalen, naturalną witaminę E

Stosowanie: rano lub rano i wieczorem, na dokładnie twarz, szyję i dekolt, stosując ruchy łagodnego masażu, aż do całkowitego wniknięcia.

ANTY-STARZENIOWY KREM REGENERUJĄCY (CREME ANTI-AGE REGENERATRICE)

Odżywczy krem dla skóry dojrzałej lub przedwcześnie dojrzałej oraz dla bardzo wrażliwej lub reaktywnej, zniszczonej upływem czasu skóry. Dostarcza optymalne odżywienie i jednocześnie regeneruje oraz koi.

Zawiera: skwalen, naturalną witaminę E, witaminę A.

Stosowanie: rano i wieczorem lub wieczorem, na dokładnie umytą twarz, szyję i dekolt, stosując ruchy łagodnego masażu, aż do całkowitego wniknięcia.

 

* "hermetyczny system z dozownikiem" - oznacza, że po hermetycznym zamknięciu zawartości produktu, pojemnik jest poddawany działaniu promieni gamma. Promieniowanie gamma jest używane do sterylizacji sprzętu medycznego, usuwania bakterii powodujących rozkład żywności .

  • Składniki linii

    Bezpieczne, proste receptury, z maksymalnie 4 składnikami dla każdego

    produktu Allergenium

  • Produkty do stosowania w domu

    Seria sterylnych produktów, sformułowanych specjalnie do zmywania, nawilżania i regenerowania najbardziej nietolerancyjnych i wrażliwych rodzajów skóry. Jej składniki aktywne (re-destylowana woda, skwalan derywowany z oliwy z oliwek, witaminy E i A) zapewniają optymalną obronę.  Chronią skórę przed agresjami zewnętrznymi oraz przed stresem wewnętrznym, przez co zapobiegają zaczerwienieniu i podrażnieniom.